Thanks for attending the Banquet

Posted 08 Jan 2013 in Headlines

Congrats to all of the track champions at the Eagle Banquet and all of the prize and contingency winners. Thanks to all the banquet prize donations for making the Eagle Banquet a special event. 2012 AWARDS
IMCA Sport Compact Division- 11-20th 20th Place- Shannon Wulf #70 19th Place- Michelle Nicholson #88 18th Place- David Knoell Jr. #70D 17th Place- Kenny Roberts # 69 16th Place- Nickalaus Jensen #48J 15th Place- Sydney Yost #20 14th Place- Kyle Gannon #66G 13th Place- Larry Cronin #5 12th Place- Elliot Halvorsen #22 11th Place- Brandon Bolin #54
IMCA Sport Compact Division- Top 10 10th Place- Ole Olsen #23 9th Place- Kevin Zeitner #60 8th Place- Josh Johnson #25 7th Place- Maynard Kinnersley #18 6th Place- Barry Kinnersley #00 5th Place- Amanda Rhiley #51 4th Place- Kevin Fearing #48 3rd Place- Chad Bassinger #4X 2nd Place- Matt Moyer #29 1st Place- Nick Lindblad #26
IMCA Hobby Stock Division- 11-20th 20th Place- Jeremy Conkel #28H 19th Place- Troy Dowty #17T 18th Place- Garrett Bolander #98X 17th Place- Lee Kracht #10K 16th Place- Rob Brown #42 15th Place- Don Hall Jr. #92 14th Place- Tim Kozak #29 13th Place- Casey Moyer #38C 12th Place- Keith Dragoo #77D 11th Place- Chad Fegley #13F
IMCA Hobby Stock Division- Top 10 10th Place- Dan Noonan #12 9th Place- Tim LaPointe #18 8th Place- Derick Noonan #21 7th Place- Bill Woehler #2B 6th Place- Justin Busboom #62 5th Place- Ben Becher #B4 4th Place- John Cain #44 3rd Place- Mike Hansen #94 2nd Place- Josh Kennell #71K 1st Place- Roy Armstrong #6R
IMCA Sport Modified Division- 11-20th 20th Place- Laini Schwartz #18 19th Place- Nathan Kobus #15 18th Place- Mary Lenz #17 17th Place- Steve Swarthout #23 16th Place- Don Rinke #2R 15th Place- Mike Morton Jr. #71M 14th Place- Joey Danley #14 13th Place- Todd Boulware #14X 12th Place- Joe Schidler #K00 11th Place- Max Harder #34
IMCA Sport Modified Division- Top 10 10th Place- Shelly Anderson #5S 9th Place- Kevin Jochum #90 8th Place- Bob Ruisinger #7 7th Place- Denny Berghahn Jr. #6 6th Place- Kevin Anderson #22K 5th Place- Dustin Thayer #10T 4th Place- Shawn Harker #40 3rd Place- Gary Saathoff #96 2nd Place- Matt Richards #1R 1st Place- Geoff Olson #2G
IMCA Modified Division- 11-20th 20th Place- Dustin Gray #77G 19th Place- Dustin Andersen #8A 18th Place- Andrew Hille #31 17th Place- Nathan Landauer #11N 16th Place- Tim Pickens #00 15th Place- Scott Biven #S56 14th Place- Aaron Pella #3A 13th Place- Doug Deterding #13 12th Place- Stacey Wilhelm #3W 11th Place- Shane Hiatt #21H
IMCA Modified Division- Top 10 10th Place- Rik Gropp #V45 9th Place- Tim Ward #4TW 8th Place- Chad Andersen #8C 7th Place- Justin Wulf #86 6th Place- Chris Alcorn #3 5th Place- Mike Densberger #81 4th Place- Bob Zoubek #5S 3rd Place- Chris Abelson #1X 2nd Place- Johnny Saathoff #96J 1st Place- Dylan Smith #95
360 Sprint Division- 11-20th 20th Place- Bill Garrow #3G 19th Place- Roger Sluka #X29 18th Place- Jason Danley #82 17th Place- Gage Dorr #17 16th Place- Terry Holliman #23 15th Place- Adam Gullion #32 ($225 in Points fund money) 14th Place- Billy Alley #3 ($225 in Points fund money) 13th Place- Ken Klabunde #28 ($250 in Points fund money) 12th Place- Mark Finnell #27 ($250 in Points fund money) 11th Place- Cody Ledger #35L ($275 in Points fund money)
360 Sprint Division- Top 10 10th Place- Nick Bryan #6 ($280 in Points fund money) 9th Place- Gene Ackland #14G ($300 in Points fund money) 8th Place- Jack Dover #53 ($325 in Points fund money) 7th Place- Tadd Holliman #23R ($500 in Points fund money) 6th Place- Lee Bowes #73 ($700 in Points fund money) 5th Place- Doug Lovegrove #44 ($950 in Points fund money) 4th Place- John Klabunde #77 ($1175 in Points fund money) 3rd Place- Tyler Drueke #12 ($1400 in Points fund money) 2nd Place- Trevor Grossenbacher #35 ($1725 in Points fund money) 1st Place- Mike Boston #51 ($2350 in Points fund money)
2012 Mini E Track Champions (GoKarts) CAGE 206 Heavy – Terry Thurman #59TT CAGE 206 Light- Howard Koziol #1X CAGE Jr. 2-Cheyenne Purchase #22C CAGE Jr. 1- Drew Baker #36D CAGE Rookie- Colt Pugh #72 FLAT Adult Stock Medium- Chase Pfanstiel #22 FLAT Adult Clone 370- Colton Anderson #54X FLAT Jr. 2 Heavy- Hunter Weber #88 FLAT Jr. 2 Medium- Neil Nickolite #12N FLAT Jr. 1- Jacob Short #1 FLAT Jr. Amateur (Rookie Division)- Cade Richards #1R
2012 Rookies of the Year: IMCA Sport Compact- Nickalaus Jensen #48J (Received a Contingency Packet) IMCA Hobby Stock- Tim Kozak #29 (Received a Contingency Packet) IMCA Sport Modified- Derek Hall #44D (Received a Contingency Packet) IMCA Modified- Dustin Gray #77G (Received a Contingency Packet) 360 Sprints- Cody Ledger #35L (Received a Contingency Packet, Front Nose Wing, also received an extra $102)
2012 Most Improved Driver sponsored by Action Signs: IMCA Sport Compact- Kevin Zeitner #60 IMCA Hobby Stock- Derick Noonan #21 IMCA Sport Modified- Dustin Thayer #10T IMCA Modified- Mike Densberger #81 360 Sprint- Tyler Drueke #12
2012 Most Popular Driver (voted by the fans): IMCA Sport Compacts- Melissa Cronin #5M IMCA Hobby Stocks- Roy Armstrong #6R IMCA Sport Modifieds- Gary Saathoff #96 IMCA Modifieds- Bob Zoubek #5S 360 Sprints- Trevor Grossenbacher #35
2012 Best Appearing Car (voted by the fans): IMCA Sport Compacts- Kevin Zeitner #60 IMCA Hobby Stocks- Justin Busboom #62 IMCA Sport Modifieds- Mary Lenz #17 IMCA Modifieds- Scott Bivens #S56 360 Sprints- Lee Bowes #73
2012 Hard Charger of the Year Award: IMCA Sport Compacts- Nick Lindblad #26 (114 positions gained in A Features) IMCA Hobby Stocks- Roy Armstrong #6R (117 positions gained in A Features) IMCA Sport Modifieds- Matt Richards #1R (118 positions gained in A Features) IMCA Modifieds- Dylan Smith #95 (124 positions gained in A Features) 360 Sprints- Mike Boston #51 (58 positions gained in A Features)

2012 Hard Luck Award: Chris Abelson #1X (Was leading the race, hit a pebble in the corner and flipped)
2012 Slick Chick Award: Amanda Rhiley #51 (highest girl in point standings)
2012 Homer Simpson Award: Mark Finnell #27 (banked it off the gokart track and pretty much got his spot back)
2012 Employee Perfect Attendance Awards: Larry Toombs Kathy Nienaber Cindy Andersen Chris Bauer Angie Emmons Ruth Mohling Stan Cisar Jr. Lisa Veprovsky
2012 Employee of the Year: Racine Hadan
2012 Driver Perfect Attendance Awards:
Sprints:
Prizes Given: $200 to Speedway Motors to Both
Mike Boston Trevor Grossenbacher
Modifieds:
Prizes Given: 383 Short Block, RHS Complete Heads, World Products Complete Heads, $100 Gift Cards to the rest
Chris Alcorn Chad Andersen Mike Densberger Doug Deterding Rik Gropp Johnny Saathoff Matt Stevens Justin Wulf Bob Zoubek
Sport Modifieds:
Prizes Given: 355 Short Block, 993 Complete Heads, 882 Bear Heads, $100 Gift Cards to the rest
Adam Vrbka Shelly Andersen Denny Berghahn Jr. Shawn Harker Mary Lenz Jesse Osmon Matt Richards Don Rinke Gary Saathoff Joe Schidler Dustin Thayer
Hobby Stocks:
Prizes Given: 355 Short Block, 993 Complete Heads, 882 Bear Heads, $100 Gift Cards to the rest
Roy Armstrong Ben Becher Justin Busboom Jeremy Conkel Joe Copeland Mike Hansen Josh Kennell Tim LaPointe Dan Noonan Derick Noonan
Sport Compacts:
Prizes Given: Exhaust, $100 Gift Card and FREE IMCA 2013 Membership, $100 Gift Card and FREE IMCA 2013 Membership, $100 Gift Cards to the Rest
Chad Bassinger Erica Cronin Melissa Cronin Kevin Fearing Josh Johnson Barry Kinnersley Nick Lindblad Matt Moyer Shannon Wulf Sydney Yost

Share
Posted by eagle